czwartek, kwiecień 18, 2024
Follow Us
poniedziałek, 22 grudzień 2014 15:15

Zakaz opuszczania kraju i dozór dla podejrzanego o łapówkę

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zakaz opuszczania kraju i dozór dla podejrzanego o łapówkę fot. Komenda Stołeczna Policji

W czasie kontroli samochodu policjanci zabezpieczyli porcję metamfetaminy. Kierujący nim mężczyzna chciał wręczyć interweniującym policjantom łapówkę. Podejrzany usłyszał już zarzut karny udzielenia policjantom korzyści majątkowej, w celu nakłonienia ich do odstąpienia od wykonania czynności służbowych, a także zarzut nielegalnego posiadania środków odurzających.

Prokurator zastosował wobec 26-latka środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju.

Policjanci z Mrozów na ulicy Kolejowej zatrzymali do kontroli audi. W czasie sprawdzania 26-letniego kierowcy, mundurowi ujawnili i zabezpieczyli porcję metamfetaminy. Podczas interwencji kierowca zaproponował policjantom pieniądze, aby ci odstąpili od prowadzonych czynności. Funkcjonariusze zdecydowanie i stanowczo odmówili, a następnie zatrzymali mężczyznę i osadzili go w policyjnym areszcie.

26-latka doprowadzono do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut karny udzielenia korzyści majątkowej policjantom, w celu skłonienia ich do odstąpienie od czynności służbowych oraz zarzut nielegalnego posiadania środków odurzających. 26-latek dobrowolnie poddał się karze. Decyzją prokuratora zostały wobec niego zastosowane środki zapobiegawcze w postaci zakazu opuszczania kraju oraz policyjny dozór.

a