niedziela, maj 22, 2022
Follow Us
czwartek, 18 grudzień 2014 11:58

Poszukiwany z ENA przez 10 lat ukrywał się w Szwecji

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Poszukiwany z ENA przez 10 lat ukrywał się w Szwecji fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali 57- letniego mężczyznę poszukiwanego na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Jak już ustalono, od 2004 roku przebywał on na terenie Szwecji. 57-latek zostal zatrzymany podczas pierwszej od 10 lat wizyty w kraju. Wpadł po kolizji drogowej w pobliżu Otwocka.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego podczas czynności związanych z kolizją, która miała miejsce na drodze wojewódzkiej 801 w pobliżu miejscowości Ostrówiec, zatrzymali 57-letniego mężczyznę.

Podczas szczegółowego sprawdzania w policyjnej bazie danych funkcjonariusze ujawnili, że mężczyzna poszukiwany jest od 2007 roku Europejskim Nakazem Aresztowania, natomiast przed wymiarem sprawiedliwości ukrywa się już od lat 10.

Z zebranych w tej sprawie materiałów wynika, że mężczyzna do Polski wjechał 23 października br. i była to jego pierwsza wizyta w kraju od 2004 roku, kiedy to zamieszkał w Sztokholmie.

Podczas kontroli w bagażniku pojazdu, którym poruszał się poszukiwany, mundurowi odnaleźli także kradzioną tablicę rejestracyjną. Mężczyzna trafił do policyjnej celi, skąd trafi wprost do zakładu karnego.

Informacja o jego zatrzymaniu została dziś przekazana do sądu, który wydał Europejski Nakaz Aresztowania.

a