niedziela, maj 22, 2022
Follow Us
środa, 17 grudzień 2014 12:44

Odzyskano samochody skradzione w Berlinie i w Polsce

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Odzyskano samochody skradzione w Berlinie i w Polsce fot. Komenda Stołeczna Policji

Działania policjantów stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową doprowadziły w ostatnich dniach do zatrzymania sześciu mężczyzn zajmujących się kradzieżami i paserstwem samochodów.

Ponadto funkcjonariusze odzyskali trzy mazdy cx5, skradzione w Niemczech oraz dwie toyoty yaris, toyotę land cruiser i mazdę 3, które zniknęły z parkingów w Warszawie i Płocku. Pięciu mężczyzn zostało decyzją sądu tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące, jeden został objęty policyjnym dozorem.

Na swym koncie mają kradzieże samochodów, paserstwo i ukrywanie kradzionych pojazdów. Policjanci do walki z przestępczością samochodową KSP wspólnie z grupą zadaniową Tokio oraz policjantami wydziału realizacyjnego w ostatnich dniach na terenie garnizonu stołecznego zatrzymali 6 osób zajmujących się kradzieżami samochodów, głównie marek japońskich.

Jedną z akcji policjanci przeprowadzili na trasie prowadzącej z Niemiec do Warszawy. Przy wsparciu śmigłowca, funkcjonariusze „samochodówki" uniemożliwili złodziejom dalszy przejazd. W trakcie sprawnie przeprowadzonych działań zatrzymali trzech mężczyzn, którzy przewozili z Berlina do Polski trzy mazdy cx 5 o wartości 345 tysięcy złotych. Samochody zostały odzyskane. 29-letni Robert B., 24-letni Konrad B. oraz 33-letni Michał S. trafili do policyjnej celi. Prokurator przedstawił im zarzuty paserstwa skradzionych samochodów. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Kolejną akcję przeciwko przestępczości samochodowej policjanci przeprowadzili w powiecie wołomińskim i w Warszawie. Na terenie trzech „dziupli" samochodowych funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli dwie toyoty yaris, skradzione z parkingów na Pradze Południe i w Płocku oraz toyotę land cruiser i mazdę 3, które zniknęły z Targówka i Bemowa. W trakcie działań policjanci zatrzymali 34-letniego Piotra M. i 29-letniego Łukasza M. Obydwu prokurator przedstawił zarzut kradzieży z włamaniem jednego z pojazdów oraz paserstwa trzech pozostałych. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 50-letniego Mirosława P., który ukrywał obie toyoty yaris. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia, za paserstwo do 5 lat pozbawienia wolności.

a