wtorek, maj 17, 2022
Follow Us
czwartek, 11 grudzień 2014 12:06

Nietrzeźwy kierowca chciał wręczyć łapówkę

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nietrzeźwy kierowca chciał wręczyć łapówkę fot. Komenda Stołeczna Policji

Podczas kontroli drogowej w Dąbrowie, w ręce policjantów z Mrozów wpadł 58-letni mieszkaniec gminy Cegłów, który został podejrzany o to, że proponując łapówkę chciał namówić funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności służbowych. Mężczyzna usłyszał też zarzut kierowania motorowerem będąc w stanie nietrzeźwości

. 58-latkowi grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na mocy prokuratorskiego postanowienia objęto go policyjnym dozorem i ma zakaz opuszczania kraju.

Policjanci z Komisariatu w Mrozach podczas patrolu w Dąbrowie skontrolowali motorowerzystę. Badanie alkomatem wykazało, że był on nietrzeźwy i miał ponad jeden promil alkoholu w organizmie. Okazał się nim 58-letni mieszkaniec gminy Cegłów.

Podczas policyjnej interwencji, 58-latek zaproponował policjantom łapówkę, aby ci odstąpili od dalszej kontroli. Ta propozycja spotkała się ze zdecydowaną odmową ze strony mundurowych. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa korupcyjnego, mężczyznę przewieziono do komendy i osadzono w policyjnym areszcie.

58-latka doprowadzono później do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut karny złożenia propozycji wręczenia łapówki, w celu skłonienia policjantów do złamania przepisów prawa, a także zarzut kierowania motorowerem będąc w stanie nietrzeźwości.

Wobec podejrzanego prokurator zastosował dwa środki zapobiegawcze w postaci: policyjnego dozoru oraz zakazu opuszczania kraju.

58-latkowi grozić może teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

a