sobota, maj 18, 2024
Follow Us
piątek, 05 grudzień 2014 13:58

Ukradł 27 samochodów o łącznej wartości 263 tys. zł

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ukradł 27 samochodów o łącznej wartości 263 tys. zł fot. Komenda Stołeczna Policji

Prokuratura Rejonowa w Wołominie skierowała do sądu akt oskarżenia wraz z wnioskiem o wydanie wyroku skazującego wobec 40-latka. Mężczyzna na początku września br. został zatrzymany przez kryminalnych wołomińskiej Komendy na jednym z parkingów w Ząbkach w chwili, gdy usiłował ukraść policyjny radiowóz – nieoznakowanego dostawczego volkswagena.

Dariusz K. usłyszał nie tylko zarzut usiłowania kradzieży policyjnego mienia, lecz również 26 zarzutów kradzieży z włamaniem pojazdów różnych marek, jakich dopuścił się w Ząbkach w przeciągu 9 miesięcy. Wartość skradzionych samochodów oszacowano na kwotę blisko 263 tys. złotych.

Przypomnijmy:

Kryminalni wołomińskiej Komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej, prowadzili czynności związane z kradzieżami samochodów, do jakich dochodziło na terenie Ząbek. Analiza zgromadzonych materiałów wskazywała na to, że w okresie od stycznia do września br. skradziono tam blisko 30 samochodów różnych marek. Podjęte przez funkcjonariuszy działania świadczyły o tym, że kradzieży tych mogła dokonać jedna osoba, w przeszłości zatrzymywana i notowana w związku z popełnianymi przestępstwami przeciwko mieniu. Dodatkowo podejrzewany o kradzieże samochodów miał ukrywać się przed wymiarem sprawiedliwości w związku z orzeczoną już wcześniej przez sąd karą 2 lat pozbawienia wolności.

Posiadając taką wiedzę oraz podejrzewając, że wytypowany przez nich mężczyzna może nadal dokonywać kradzieży, kryminalni, używając nieznakowanego policyjnego radiowozu – dostawczego volkswagena, postanowili objąć obserwacją rejon Ząbek szczególnie zagrożony przestępczością samochodową. Kilka minut po 20:00, funkcjonariusze zauważyli osobę odpowiadającą rysopisowi podejrzewanego, która przyglądała się dostawczemu volkswagenowi, w którym ci przebywali. Mężczyzna kilka razy przeszedł obok pojazdu, po czym z założonymi na dłoniach rękawiczkami podszedł do drzwi kierowcy pojazdu i za pomocą trzymanego narzędzia usiłował otworzyć zamek.

Kryminalni natychmiast opuścili część ładunkową pojazdu, w której się znajdowali i przystąpili do jego zatrzymania. Ten, widząc co się dzieje, próbował zbiec oraz odrzucił posiadane przy sobie przedmioty. Mimo próby ucieczki już po chwili trafił w ręce funkcjonariuszy. Policjanci nie pomylili się, zatrzymanym okazał się będący w ich zainteresowaniu 40-latek. Odrzuconym przedmiotem był „łamak" do zamków.

Dariusz K. trafił do policyjnej celi. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych należących do 40-latka kryminalni znaleźli szereg przedmiotów i elementów pojazdów służących do ich kradzieży i legalizacji. Zebrany materiał procesowy pozwolił funkcjonariuszom na przedstawienie Dariuszowi K. łącznie 27 zarzutów kradzieży z włamaniem pojazdów, z czego 26 dokonanych i jedna próbę kradzieży – policyjnego radiowozu.

Prokuratura rejonowa w Wołominie już skierowała do sądu akt oskarżenia wobec Dariusza K. wraz z wnioskiem o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzenia rozprawy i orzeczenie kary łącznej za popełnione przestępstwa w wymiarze 4 lat pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres lat 9.

Dariusz K. od chwili zatrzymania przebywa w zakładzie karnym, gdzie odbywa karę 2 lat pozbawienia wolności zgodnie z prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwa, jakich dopuścił się w przeszłości.

a