poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
czwartek, 27 listopad 2014 12:44

21-latka poszukiwana ENA zatrzymana

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
21-latka poszukiwana ENA zatrzymana fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci wydziału kryminalnego KSP zatrzymali 21-letnią Klaudię S., poszukiwaną przez prokuraturę na Ochocie w celu ustalenia miejsca pobytu oraz Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym w Niemczech.

Kobieta jest podejrzana o dokonanie 21 oszustw metodą na tzw. „wnuczka" zarówno w Niemczech, jak i w Polsce. Decyzją sądu została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące. Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze specjalnej grupy powołanej w Komendzie Stołecznej Policji do zwalczania przestępstw metodą na tzw. „wnuczka" zatrzymali na warszawskiej Białołęce 21-letnią kobietę poszukiwaną przez prokuraturę na Ochocie do ustalenia miejsca pobytu. Klaudia S. jest podejrzana o udział w dwóch oszustwach dokonywanych metodą na tzw. „wnuczka". Na terenie Warszawy kobieta miała w listopadzie ubiegłego roku oszukać dwie osoby na kwotę 18 tysięcy złotych.

21-latka była również poszukiwana Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez niemieckie organy ścigania. Klaudia S. miała na terenie Niemiec dopuścić się 19 przestępstw dokonywanych metodą „na wnuczka".

W prokuraturze na Ochocie kobieta usłyszała dwa zarzuty. Decyzją sądu na Pradze została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące z wnioskiem o późniejsze wydalenie jej z terytorium RP.

a