niedziela, maj 22, 2022
Follow Us
środa, 19 listopad 2014 11:32

Odpowie za posiadanie znacznej ilości oraz handel kokainą

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Odpowie za posiadanie znacznej ilości oraz handel kokainą fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z CBŚP na terenie Wawra zatrzymali dwie osoby. Najpierw w ich ręce wpadł 36-letni Łukasz K., który miał przy sobie zakupione chwilę wcześniej 1,4 grama kokainy. Niedługo później funkcjonariusze zatrzymali 43-letnią Agnieszkę T., która trudniła się handlem narkotykami, a w mieszkaniu miała ponad 43 gramy kokainy.

Policjanci z Wawra wykonali czynności procesowe, zgromadzili materiały, a następnie mężczyźnie przedstawili zarzut posiadania narkotyków, a kobietę doprowadzili do prokuratury, gdzie usłyszała 3 zarzuty i objęta została policyjnym dozorem.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzili działania na terenie Wawra.

W trakcie podjętej obserwacji zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który miał 1,4 grama kokainy. Łukasz K. narkotyki zakupił od kierującej hondą. Kobieta wpadła w ręce funkcjonariuszy niedługo później. W mieszkaniu miała ponad 43 gramy kokainy. Oboje zatrzymani trafili do komisariatu w Wawrze.

Dalsze czynności wykonywali policjanci pionu operacyjnego i dochodzeniowo-śledczego z ulicy Mrówczej. Podczas ustaleń i gromadzenia dowodów okazało się, że 43-letnia Agnieszka T. trudniła się handlem kokainą od dłuższego czasu.

Zebrane materiały pozwoliły na przedstawienie kobiecie w prokuraturze nie tylko zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków oraz sprzedaży 1,4 grama. Kobieta usłyszała także trzeci zarzut, handlu kokainą w okresie od stycznia 2012 roku do sierpnia 2014 roku, w tym czasie sprzedała 30 gramów tego narkotyku.

Prokurator zastosował wobec podejrzanej policyjny dozór 3 razy w tygodniu. Łukasz K. odpowie za posiadanie środków odurzających.

a