sobota, maj 25, 2024
Follow Us
poniedziałek, 17 listopad 2014 12:24

Policjanci zatrzymali podejrzanych o rozbój

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Policjanci zatrzymali podejrzanych o rozbój fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego z Pragi Północ zatrzymali trzy osoby podejrzane o rozbój.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawcy zaatakowali swoją ofiarę na przystanku autobusowym. Jeden z napastników chwycił pokrzywdzonego za ręce i zakrył mu dłonią usta, pozostali dwaj dokonali kradzieży portfela, pieniędzy oraz kart bankomatowych. Katarzyna Z., Paweł K. i Marek K. trafili do policyjnych cel, następnie zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzut rozboju. Decyzją Sądu, cała trójka została tymczasowo aresztowana na okres trzech miesięcy.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na warszawskiej Pradze Północ. Około 1:00 w nocy do mężczyzny stojącego w pobliżu przystanku, podeszły trzy osoby. W pewnej chwili, jak wynika z ustaleń policjantów, jeden z napastników chwycił go za ręce i zakrył dłonią usta, pozostała dwójka skradła portfel, pieniądze i dokumenty. Po chwili uciekli. Zaalarmowani o całym zdarzeniu policjanci z Pragi Północ, natychmiast udali się na miejsce. W poszukiwaniu sprawców, funkcjonariusze rozpoznali trzy osoby, których wizerunek odpowiadał rysopisowi sprawców.

Katarzyna Z.(41 l.), Paweł K.(25 l.) i Marek K. (55 l.) zostali zatrzymani i trafili do policyjnych cel. W chwili zatrzymania cała trójka była pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mieli ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Śledczy, po zebraniu materiału dowodowego, doprowadzili podejrzanych do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzut rozboju wspólnie i w porozumieniu. Na wniosek prokuratury, decyzją sądu zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

a