niedziela, maj 22, 2022
Follow Us
poniedziałek, 10 listopad 2014 12:29

Kradzież na szkodę pracodawcy

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kradzież na szkodę pracodawcy fot. KSP

W ręce policjantów z wydziału mienia wpadł mężczyzna, który będąc zatrudnionym w firmie podwykonawczej na ternie obiektu sportowego najprawdopodobniej dopuścił się kradzieży sprzętu o wartości 7 tysięcy złotych.

33-letni Paweł P. wykorzystał fakt łatwego dostępu do interesującego go zestawu i po zdemontowaniu go, wyniósł wszystko do domu. Następnie zamieścił na jednym z portali internetowych ofertę jego sprzedaży. Policjanci odzyskali skradzione mienie, a mężczyźnie przedstawili zarzut.

Policjanci zostali powiadomieni przez przedstawicieli obiektu sportowego, że jeden z pracowników firmy podwykonawczej najprawdopodobniej ukradł sprzęt w postaci telefonu i stacji konferencyjnej. Wartość strat wyniosła 7 tysięcy złotych. Zawiadamiający we własnym zakresie zabezpieczyli zapis monitoringu, na którym było widać moment demontażu sprzętu.

Resztą zajęli się już policjanci z wydziału mienia. Bardzo szybko przeprowadzili niezbędne ustalenia i potwierdzili przypuszczenia zgłaszających.

33-letni Paweł P. jak gdyby nigdy nic nadal przychodził do pracy i wykonywał swoje obowiązki. W między czasie zamieścił na jednym z portali internetowych ogłoszenie o sprzedaży skradzionego sprzętu. Funkcjonariusze jednak byli szybsi - mienie zabezpieczyli w mieszkaniu mężczyzny, a jego samego zatrzymali.

Dochodzeniowcy z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu po zgromadzeniu wszystkich materiałów przedstawili 33-latkowi zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

a