piątek, lipiec 19, 2024
Follow Us
czwartek, 23 październik 2014 11:46

Areszt za zabójstwo

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Areszt za zabójstwo fot. Komenda Stołeczna Policji

Zarzut zabójstwa usłyszał 38-letni Eryk G., który udusił 35-letnią kobietę. Do tragedii doszło w jednym z mieszkań na terenie Ursusa. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Za zabójstwo 38-latkowi może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Pod numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że zabił kobietę. Do zbrodni doszło w jednym z mieszkań na terenie Ursusa. Policjanci, którzy pojawili się na miejscu, znaleźli ciało 35-letniej Wioletty L. Natychmiast pod wskazany adres została skierowana grupa śledczych, którzy w obecności prokuratora przeprowadzili oględziny miejsca i zwłok.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu. Funkcjonariusze ustalili, że podczas spożywania alkoholu pomiędzy Erykiem G., a kobietą, która go odwiedziła, doszło do sprzeczki. Wioletta L. nie chciała wyjść z mieszkania, co bardzo rozzłościło mężczyznę. W trakcie awantury 38-latek kilkakrotnie uderzył ją w twarz, a następnie udusił.

38-latka zatrzymano i doprowadzono do prokuratury, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzut zabójstwa. Sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na okres trzech miesięcy. Może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

a