wtorek, maj 17, 2022
Follow Us
piątek, 10 październik 2014 12:20

11 tysięcy paczek papierosów bez akcyzy

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
11 tysięcy paczek papierosów bez akcyzy fot. Komenda Stołeczna Policji

Ponad 11 tysięcy paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą.

Funkcjonariusze znaleźli papierosy w domu na terenie jednej z posesji w Cegłowie w powiecie mińskim. Na miejscu policjanci zatrzymali dwóch. 38-latek i 22-latek odpowiedzą za popełnienie przestępstwa karno-skarbowego. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w KSP prowadzą stałe kontrole miejsc, gdzie mogą być przechowywane towary pochodzące z przemytu.

Dzięki pracy operacyjnej policjanci trafili na teren jednej z posesji w miejscowości Cegłów w powiecie mińskim. W domu usytuowanym na terenie posesji znaleźli i zabezpieczyli ponad 11 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej o wartości ponad 130 tysięcy złotych.

Na miejscu zatrzymali też dwóch mężczyzn, do których należał zabezpieczony towar. 38-letni Zbigniew N. i 22-letni Ivan S. będą odpowiadali za posiadanie wyrobów tytoniowych bez wymaganych znaków polskiej akcyzy skarbowej. Obydwaj będą odpowiadali za popełnienie przestępstwa karno-skarbowego. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

a