środa, maj 22, 2024
Follow Us
środa, 08 październik 2014 13:42

Policjanci zabezpieczyli prawie kilogram haszyszu

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Policjanci zabezpieczyli prawie kilogram haszyszu fot. Komenda Stołeczna Policji

Zarzut posiadania prawie kilograma haszyszu, a także kilku gramów marihuany oraz mefedronu usłyszał 21-letni Mariusz S. z Sulejówka. Narkotyki znaleźli i zabezpieczyli policjanci, podczas przeszukania realizowanego w ramach jednej ze spraw kryminalnych.

Wobec Mariusza S. sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci warunkowego tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Sulejówka pracowali przy jednej ze spraw kryminalnych. W ramach typowania ewentualnych osób, mogących mieć związek ze sprawą, policjanci postanowili sprawdzić dom, w którym mieszkał 21-letni Mariusz S. W trakcie kontroli pomieszczeń, funkcjonariusze znaleźli podejrzane pakunki, a także puste torebki foliowe i wagę elektroniczną.

Okazało się, że mężczyzna ukrywał w domu kilka rodzajów narkotyków. Po zważeniu i sprawdzeniu narkotesterem, policjanci ustalili, że Mariusz S. miał w domu prawie 1 kilogram haszyszu, kilka gramów marihuany i działkę mefedronu. Narkotyki zabezpieczono i złożono w policyjnym depozycie. Mariusza S. natomiast osadzono w policyjnej celi.

Policjanci przedstawili już mężczyźnie zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Na wniosek Policji i Prokuratury, Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim wydał postanowienie, na mocy którego wobec 21-latka zastosowano środek zapobiegawczy. Mężczyzna został warunkowo tymczasowo aresztowany na okres dwóch miesięcy.

Za przestępstwo narkotykowe, o którego popełnienie Mariusz S. został podejrzany, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

a