niedziela, maj 22, 2022
Follow Us
piątek, 03 październik 2014 13:27

Podejrzany o usiłowanie zabójstwa zatrzymany

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Podejrzany o usiłowanie zabójstwa zatrzymany fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa żony i groźby pozbawienia życia swojej babci. 37-letni Dominik B. zwabił kobietę do parku tam zadał jej liczne ciosy nożem, dusząc i uderzając głową o ławkę.

Za to przestępstwo mężczyźnie grozi teraz kara 25 lat pozbawienia wolności lub nawet dożywocie. Śródmiejska prokuratura zwróciła się do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie Dominika B.

Do zdarzenia doszło w jednym z parków, gdzie mężczyzna podstępnie zwabił swoją żonę, umawiając się z nią telefonicznie na spotkanie. Nic nie zapowiadało tego, co wydarzyło się chwilę później.

Po kilku minutach rozmowy, 37-latek wyjął z kieszeni nóż ,rzucił się na kobietę. Zadał jej liczne rany cięte i kłute twarzy, szyi i klatki piersiowej. Dominik B. dusił żonę i uderzał jej głową o poręcz ławki.

Spłoszony przez przypadkowego przechodnia uciekł, pozostawiając pokrzywdzoną leżącą na ziemi w kałuży krwi.

Mężczyzna od tamtej pory ukrywał się. Dzięki wytężonej pracy operacyjnej, wczoraj późnym wieczorem policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu zatrzymali Dominika B. na warszawskiej Pradze.

37-latek usłyszał dwa zarzuty, usiłowania zabójstwa i gróźb karalnych. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności w wymiarze 25 lat, a nawet dożywocie.

a