poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
poniedziałek, 29 wrzesień 2014 10:26

Rozbój na 14-latku

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Rozbój na 14-latku fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z patrolówki od razu po tym jak otrzymali zgłoszenie o rozboju zatrzymali podejrzewanego o dokonanie tego przestępstwa. Napastnik zażądał od 14-latka pieniędzy i telefonu komórkowego, kiedy spotkał się z odmową wciągnął go do bramy, tam próbował dusić, przewrócił i okradł. 21-letni Norbert E. w chwili interwencji miał ponad 2 promile alkoholu we krwi, funkcjonariusze znaleźli przy nim telefon pokrzywdzonego. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego.

Kilkanaście minut przed 19.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju. Funkcjonariuszy zaalarmowała matka 14-latka, który był ofiarą tego przestępstwa. Na miejscu mundurowi ustalili, że syn zgłaszającej wracał do domu i nagle zaczepił go młody człowiek, zażądał oddania telefonu i pieniędzy, groził pobiciem, kiedy chłopak niczego mu nie dał, napastnik wciągnął go do bramy i tam przewrócił, próbował dusić, po czym ukradł telefon i uciekł.

Patrolowcy od razu rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Już po kilku minutach w okolicznych zaroślach znaleźli 21-letniego Norberta E. Młody mężczyzna był pijany, miał 2,3 promila alkoholu we krwi. Posiadał przy sobie telefon należący do pokrzywdzonego. 21-latek trafił do policyjnej celi.

Kiedy wytrzeźwiał zajęli się nim policjanci pionu operacyjnego i dochodzeniowo-śledczego. Po skompletowaniu materiału dowodowego doprowadzili zatrzymanego do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut dokonania rozboju. Sąd zdecydowało tymczasowym aresztowaniu podejrzanego.

a