sobota, maj 18, 2024
Follow Us
wtorek, 09 wrzesień 2014 10:01

Udaremnili przejęcie 3 milionów złotych

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Udaremnili przejęcie 3 milionów złotych fot. sxc.hu

Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w jednym z warszawskich banków usiłowali przelać 3 miliony złotych na rachunki osób trzecich.

Jak się okazało, mężczyźni wcześniej wyprowadzili pieniądze z innego konta bez autoryzacji jego właściciela. 50-letniemu Arkadiuszowi K. i 67-letniemu Janowi F. grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KSP dzięki pracy operacyjnej ustalili, że dwaj mężczyźni w jednym z warszawskich banków będą usiłowali przelać na rachunki osób trzecich 3 miliony złotych.

Według wiedzy policjantów mężczyźni mogą być członkami zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się kradzieżą pieniędzy z rachunków bankowych tzw. „vipowskich" należących do klientów różnych banków.

Jak ustalili mundurowi, mężczyźni wcześniej za pomocą sfałszowanych dokumentów dokonywali zmian w telefonach i e-mailach kontaktowych właściciela rachunku, po czym składali dyspozycje przelewów na inne konta w innych bankach.

W trakcie przeszukania przy 50-letnim Arkadiuszu K. i 67-letnim Janie F. policjanci znaleźli przedmioty, które wskazują na ich udział w przestępstwie.

Zatrzymani decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

a