środa, lipiec 24, 2024
Follow Us
poniedziałek, 08 wrzesień 2014 11:20

Areszt za przestępstwa narkotykowe

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Areszt za przestępstwa narkotykowe fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z zespołu wywiadowczo-patrolowego legionowskiej komendy zatrzymali 21-letniego Damiana T., u którego znaleziono przeszło 50 gramów marihuany oraz tyle samo amfetaminy.

W sobotę wobec mężczyzny, karanego już w przeszłości, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Grozi mu teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Legionowscy wywiadowcy, pełniący służbę w miniony czwartek około 16.00 na ul. Olszankowej w Legionowie podjęli legitymowanie 21-letniego Damiana T. Policjanci mieli informację, że mężczyzna ten może posiadać środki odurzające. Nie pomylili się. Po przeszukaniu okazało się, że 21-latek ukrywa gotowe działki narkotyków.W bieliźnie miał torebkę z marihuaną, a w kieszeni bluzy i skarpetce łącznie 3 zawiniątka z amfetaminą.

Policjanci przewieźli 21-latka do legionowskiego aresztu. Od razu też funkcjonariusze wydziału kryminalnego, gdy dowiedzieli się o zatrzymaniu mężczyzny, przystąpili do działania i postanowili przeszukać mieszkanie Damiana T. Podczas przeszukania kryminalni znaleźli prawie 50 gramów marihuany, tyle samo amfetaminy oraz wagę elektroniczną.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym na sporządzenie wniosku o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Od prokuratora Damian T. usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz uczestnictwa w przeszłości w obrocie środkami odurzającymi.

Do złożonego przez policjantów i prokuratora wniosku sąd się przychylił i najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi w areszcie. Przestępstwa, o które jest podejrzany 21-latek zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

a