piątek, lipiec 19, 2024
Follow Us
piątek, 05 wrzesień 2014 10:58

Poszukiwany od 1996 roku wpadł na Pradze

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Poszukiwany od 1996 roku wpadł na Pradze fot. Komenda Stołeczna Policji

Nie minęły nawet dwie doby od momentu wpłynięcia Europejskiego Nakazu Aresztowania, a poszukiwany 44-letni obywatel Słowacji był już w rękach Policji.

Zatrzymali go funkcjonariusze pionu kryminalnego z południowopraskiej komendy, którzy w codziennej służbie zajmują się poszukiwaniami osób zaginionych lub ściganych. Mężczyzna jest podejrzewany o zabójstwo ojca, do którego doszło w 1996 roku w Słowacji.

Do komendy przy ulicy Grenadierów wpłynął Europejski Nakaz Aresztowania, na podstawie którego należało zatrzymać w celu aresztowania i przekazania lub ekstradycji 44-letniego obywatela Słowacji.

Z informacji pochodzących ze Słowacji wynikało, że mężczyzna podejrzewany jest o zabójstwo swojego ojca, do którego doszło w 1996 roku w Słowacji. Tamtejsza Policja przez lata prowadziła poszukiwania jedynie na terenie swojego kraju.

Policjanci wydziału kryminalnego z południowopraskiej komendy, którzy zajmują się poszukiwaniem osób zaginionych i ściganych, natychmiast przeprowadzili niezbędne czynności. Wiadomo było, że 44-latek zanim został objęty ENA, był legitymowany przez patrolowców na terenie dzielnicy Praga Południe.

Funkcjonariusze zgromadzili wszystkie operacyjne informacje i ustalenia, a na końcu z samego rana zapukali do drzwi mieszkania, gdzie przebywał poszukiwany.

Mężczyzna był w rękach Policji przed upływem 48 godzin od momentu wpłynięcia do jednostki Europejskiego Nakazu Aresztowania.

a