niedziela, maj 22, 2022
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 117.
czwartek, 04 wrzesień 2014 12:07

Dozór za uprawianie konopi

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dozór za uprawianie konopi fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z wydziału kryminalnego wołomińskiej komendy, zatrzymali 36-letniego Huberta L. Mężczyzna jest podejrzany o uprawianie konopi, przy czym uprawa ta mogła dostarczyć ponad 4 kilogramy ziela konopi.

Decyzją prokuratora Hubert L. został objęty dozorem Policji. 36-latek usłyszał już zarzut dotyczący przestępstwa określonego w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Z informacji, którą posiadali kryminalni wynikało, że w jednym z nowo wybudowanych domów w okolicy Radzymina, Hubert L. może uprawiać konopie. Gdy funkcjonariusze dotarli pod wskazany adres, przed drzwiami wejściowymi do budynku ujawnili rosnące dwa krzaki konopi, zaś wewnątrz znajdowały się dwa kartony oraz torebka foliowa z zawartością suszu roślinnego, koloru brunatno-zielonego w postaci liści oraz łodyg z wyglądu przypominających konopie indyjskie oraz wagę elektroniczną. Na poddaszu budynku znajdowało się pomieszczenie ocieplone, wewnątrz którego była folia lustrzana, dwie wiszące lampy oraz rura odpowietrzająca. Ponadto policjanci zabezpieczyli trzy urządzenia elektryczne, worek foliowy z łodygami i suszem roślinnym oraz torbę z samym suszem roślinnym.

Kryminalni zatrzymali 36-letniego Huberta L., który podejrzany jest o uprawianie konopi, przy czym uprawa ta mogła dostarczyć ponad 4 gramy ziela konopi. Mężczyzna został objęty dozorem Policji. Za to przestępstwo zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozić może do 2 lat pozbawienia wolności.

a