wtorek, maj 28, 2024
Follow Us
poniedziałek, 01 wrzesień 2014 11:58

Policjanci odnaleźli zaginioną 86-letnią kobietę

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Policjanci odnaleźli zaginioną 86-letnią kobietę fot. Komenda Stołeczna Policji

Kilkunastu policjantów z prewencji i rewiru dzielnicowych, wspomaganych przez funkcjonariuszy z Halinowa, brało udział w poszukiwaniach 86-letniej kobiety, która wyszła z domu w Brzózem i poszła w nieznanym kierunku. Działania poszukiwawcze zakończyły się sukcesem.

Po kilku godzinach udało się, dzięki tropieniu psa służbowego, odnaleźć miejsce w którym przebywała starsza kobieta. Zaginionej na szczęście nic się nie stało. Po odnalezieniu została przekazana rodzinie, która dziękowała policjantom za pomoc i zaangażowanie w działania poszukiwawcze.

Oficer dyżurny przyjął zgłoszenie o zaginionej 86-letniej kobiecie. Miała ona opuścić dom swoich bliskich w Brzózem w gminie Mińsk Mazowiecki, a następnie udać się w nieznanym kierunku.

Policjanci z prewencji i rewiru dzielnicowych mińskiej Komendy, w sumie kilkunastu funkcjonariuszy, z pomocą policjantów z Halinowa, rozpoczęło działania poszukiwawcze. Mundurowi ruszyli w kilku kierunkach, aby dokładnie określić, gdzie mogła pójść starsza kobieta.

Do działań poszukiwawczych zaangażowano również przewodnika wraz z psem służbowym. To właśnie dzięki skutecznemu tropieniu po śladzie zapachowym zaginionej, udało się policjantom trafić do miejsca, w którym została odnaleziona.

Okazało się, że kobieta ze zmęczenia, nie mając siły już dalej iść, usiadła w polnym ugorze ponad 2 kilometry od miejsca z którego wyszła.

Kiedy zobaczyła policjantów z prewencji, którzy później pomagali przenieść ją na rękach do radiowozu, nie kryła wzruszenia i radości. Szczęśliwi też byli członkowie rodziny, którym przekazano kobietę.

a