poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
środa, 27 sierpień 2014 11:43

Atak na policjantów i strażników miejskich

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Atak na policjantów i strażników miejskich fot. Komenda Stołeczna Policji

31-letni Marcin H. został zatrzymany przez policjantów po tym, jak swoim zachowaniem znieważył i naruszył nietykalność cielesną interweniujących funkcjonariuszy. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do popełnienia przestępstw. Grozić mu może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę ok. 22:00, dyżurny legionowskiej komendy przyjął zgłoszenie od straży miejskiej, która potrzebowała pomocy podczas interwencji wobec agresywnych mężczyzn.

Kiedy policjanci dojechali na wskazane miejsce, na peronie PKP przy ul. Kościuszki jeden z mężczyzn, wobec którego strażnicy miejscy podjęli interwencję zaczął się szarpać i ubliżać im wulgarnymi słowami. W pewnym momencie wyrwał się strażnikom i rzucił na policjanta. Uderzył go i i szarpał za mundur. Wtedy wobec agresywnego 31-letniego Marcina H. policjanci zastosowali chwyty obezwładniające i założyli mu kajdanki. Następnie został on zatrzymany w policyjnej celi.

Jak ustalili policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego Marcin H. mieszkaniec powiatu wołomińskiego wielokrotnie był karany i odbywał karę pozbawienia wolności za kradzieże z włamaniami.

Wczoraj, kiedy mężczyzna wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza i znieważenia obelżywymi słowami policjantów oraz strażników miejskich. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozić mu może 3 lata więzienia.

a