wtorek, czerwiec 18, 2024
Follow Us
czwartek, 21 sierpień 2014 12:59

Próbował wyłudzić z banku 650 000 złotych

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Próbował wyłudzić z banku 650 000 złotych fot. Komenda Stołeczna Policji

Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo. 38-latek posługując się dowodem tożsamości ze swoim zdjęciem, lecz innym nazwiskiem próbował wybrać z konta klienta jednego z banków 650 000 złotych. Decyzją sądu, na wniosek prokuratury Marcin I. został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za oszustwo może mu teraz grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania 38-latka doszło w miniony poniedziałek popołudniu, w jednym z banków w centrum Warszawy. W oddziale placówki pojawił się mężczyzna, który przedstawiając się, jako klient banku chciał zamówić, a następnie podjąć z konta 650 000 złotych. Posłużył się w tym celu dowodem osobistym, sfałszowanym jak się okazało chwilę później po weryfikacji. W dokumencie widniało jego zdjęcie, ale nazwisko było już właściciela rachunku.

Kiedy pracownicy banku zorientowali się, że mają do czynienia z oszustem, wezwali policjantów ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego, którzy zatrzymali kompletnie zaskoczonego obrotem sprawy Marcina I. 38-latek twierdził, że wspomniany dokument tożsamości po przekazaniu wcześniej swojego zdjęcia wyrobił mu mężczyzna, którego poznał w biurze pośrednictwa pracy. Za pójście do banku i wybranie pieniędzy Marcin I. miał otrzymać 1000 złotych. Policjanci sprawdzą czy 38-latek mówi prawdę i kto jeszcze może mieć związek z tym przestępstwem.

Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wol

a