wtorek, maj 28, 2024
Follow Us
środa, 06 sierpień 2014 09:31

Ślub za pieniądze ze "zgłoszeniówki"

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ślub za pieniądze ze "zgłoszeniówki" fot. sxc.hu

Policjanci wydziału kryminalnego wołomińskiej komendy zatrzymali 29-letniego Rafała S. Mężczyzna najpierw zgłosił fikcyjną kradzież bmw a następnie chciał wyłudzić odszkodowanie za samochód w kwocie blisko 65 tys. zł. Jak tłumaczył funkcjonariuszom uzyskane w ten sposób pieniądze miał przeznaczyć na swój własny ślub. Za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie i fałszywe zeznania może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze wołomińskiej komendy otrzymali zgłoszenie o kradzieży bmw o wartości blisko 65 tys. zł. Składając zawiadomienie o kradzieży pojazdu 29-letni Rafał S. poinformował policjantów, że jego auto miał zginąć w Tłuszczu z parkingu z miejsca pracy.

Sprawdzane i weryfikowane na bieżąco przez wołomińskich kryminalnych okoliczności zdarzenia, były jednak zastanawiające, a cała historia mało wiarygodna. Postanowiono przyjrzeć się sprawie dokładniej. Policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca skąd pojazd miał zostać skradziony, rozpytali wiele osób, w tym rodzinę zgłaszającego, przeanalizowali okoliczności zdarzenia. Skutecznie zbierali materiał dowodowy, który wskazywał na sfingowanie tej kradzieży.

Funkcjonariusze, już w trakcie przyjmowania zawiadomienia o kradzieży pojazdu przypuszczali że zawiadamiający może składać zawiadomienie o przestępstwie do którego w rzeczywistości nie doszło. Wykonując dalsze czynności, ustalili, że 29-latek wcześniej „pozbył" się samochodu, a zgłoszenie o kradzieży pojazdu było mu niezbędne do uzyskana odszkodowania od ubezpieczyciela w wysokości około 65 tysięcy zł., które miał przeznaczyć na swój własny ślub.

Rafał S. został zatrzymany. Już usłyszał zarzuty zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie i składania fałszywych zeznań. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

a