sobota, maj 25, 2024
Follow Us
czwartek, 31 lipiec 2014 10:57

Nietrzeźwy kierowca autobusu miejskiego

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nietrzeźwy kierowca autobusu miejskiego fot. Komenda Stołeczna Policji

Bielańscy policjanci zatrzymali na pętli autobusowej nietrzeźwego kierowcę. 41-letni mężczyzna kierował autobusem mając w organizmie ponad promil alkoholu. Wojciech M. usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Kilka minut po 13:00 policjanci otrzymali informację, że autobusem miejskim kieruje nietrzeźwy mężczyzna. Gdy policjanci dojechali na pętlę autobusową zauważyli nadjeżdżający autobus, którym prawdopodobnie miał kierować nietrzeźwy. Policjanci weszli do autobusu i od razu wyczuli silną woń alkoholu od kierowcy.

41-letni kierowca został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie wykazało, iż Wojciech M. ma w organizmie ponad 1,1 promila alkoholu. Autobus został przekazany zmiennikowi, a kierowca przewieziony do komendy przy ulicy Żeromskiego.

Wojciech M. już usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo prowadzenia pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2.

a