niedziela, maj 22, 2022
Follow Us
czwartek, 24 lipiec 2014 12:44

Papierosy i alkohol bez akcyzy

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Papierosy i alkohol bez akcyzy fot. sxc.hu

Prawie 1500 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz 20 litrów spirytusu zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą.

Funkcjonariusze namierzyli 82-letniego Tadeusza T. na terenie bazaru Wolumen. Mężczyzna oferował swoim klientom produkty najprawdopodobniej pochodzące z przemytu. 82-latek odpowie za popełnienie wykroczenia karno-skarbowego.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w KSP prowadzą stałe kontrole miejsc, w których może dochodzić do handlu towarami pochodzącymi z przemytu. Funkcjonariusze kontrolują między innymi bazary i targowiska. To właśnie w pobliżu jednego z nich funkcjonariusze namierzyli mężczyznę, oferując swoim klientom papierosy i alkohol. Częścią papierosów i alkoholu handlował na Wolumenie, pozostałą część policjanci znaleźli w trakcie przeszukania mieszkania 82-letniego Tadeusza T.

Przeznaczone do sprzedaży produkty nie posiadały, wymaganych prawem polskich znaków akcyzy skarbowej. 82-latek został zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli prawie 1500 paczek papierosów i 20 litrów spirytusu na łaczną kwotę około 20 tysięcy złotych.

Męzczyna odpowie za popełnienie wykroczenia karno-skarbowego. Za to przestępstwo grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności do 3 lat.

a