niedziela, maj 22, 2022
Follow Us
wtorek, 22 lipiec 2014 13:34

Narkotyki nie trafią na rynek

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Narkotyki nie trafią na rynek fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci wydziału kryminalnego legionowskiej komendy zatrzymali podejrzanych za przestępstwa narkotykowe 35-letniego Krzysztofa M. oraz 39-letniego Marka P. W samochodzie kierowanym przez Krzysztofa M. mundurowi znaleźli i zabezpieczyli 122 gramy amfetaminy. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Krzysztof M. został aresztowany na 2 miesiące. Marek P. trafił pod dozór policji.

Gdy policjanci dowiedzieli się, że karani w przeszłości mieszkańcy gminy Wieliszew 35-letni Krzysztof M. oraz 39-letni Marek P. mogą zajmować się procederem związanym z handlem narkotykami, postanowili to szybko sprawdzić. W tym celu przygotowali zasadzkę.

Na ulicy Zegrzyńskiej w Nieporęcie zatrzymali do kontroli samochód, którym poruszali się mężczyźni. Podczas przeszukania pojazdu pod obudową dźwigni skrzyni biegów policjanci znaleźli torebkę z białym proszkiem. Zabezpieczona substancja została przebadana na narkotesterze, który wskazał że jest to amfetamina o wadze 122 gramów.

Podczas zatrzymania mężczyźni zachowywali się nerwowo, stawiali bierny i czynny opór. Policjanci musieli użyć środków przymusu bezpośredniego - chwytów obezwładniających i kajdanek.

Na podstawie zebranych materiałów dowodowych prokurator przedstawił zarzut Krzysztofowi M. zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz ich udzielania. Decyzją sądu na najbliższe dwa miesiące trafił on do aresztu śledczego.

Jego o 3 lata starszy kolega usłyszał zarzut udzielania środków odurzających i został objęty policyjnym dozorem.

Dzięki pracy operacyjnej kryminalnych z Legionowa 122 gramy amfetaminy nie trafią na rynek, a podejrzani mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed sadem.

a