poniedziałek, sierpień 15, 2022
Follow Us
piątek, 18 lipiec 2014 11:27

Papierosy i alkohol z przemytu nie trafią na rynek

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Papierosy i alkohol z przemytu nie trafią na rynek fot. Komenda Stołeczna Policji

Papierosy różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej i alkohol, zabezpieczyli policjanci z Piaseczna wraz z funkcjonariuszami warszawskiego urzędu celnego.

Specjaliści zwalczający przestępczość gospodarczą namierzyli 54-letniego mężczyznę na bazarku w Konstancinie-Jeziornie, który oferował do sprzedaży produkty pochodzące z przemytu. Rynkowa wartość zabezpieczonego towaru wynosi ponad 27 000 złotych.

Piaseczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji razem z funkcjonariuszami warszawskiego urzędu celnego prowadzą stałe kontrole miejsc, w których może dochodzić do handlu towarami pochodzącymi z przemytu. Funkcjonariusze kontrolują miedzy innymi bazary i targowiska.

W Konstancinie-Jeziornie policjanci wspólnie z celnikami zatrzymali 54-letniego Krzysztofa P. Mężczyzna oferował do sprzedaży papierosy i spirytus bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli 26 720 sztuk papierosów i 16,5 litra spirytusu, które mężczyzna po wypakowaniu z pojazdu ukrył w krzakach i w kontenerze na śmieci. Łączna wartość rynkowa zabezpieczonego towaru to ponad 27 000 złotych.

54-latek odpowie teraz za popełnienie przestępstwa karno-skarbowego. Pamiętajmy, że przestępstwa gospodarcze naruszają interesy wszystkich uczestników obrotu gospodarczego (przedsiębiorców i konsumentów), a także godzą w instytucje finansów publicznych.

a