niedziela, maj 22, 2022
Follow Us
czwartek, 17 lipiec 2014 11:52

Podejrzewany o napad na aptekę

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Podejrzewany o napad na aptekę fot. Komenda Stołeczna Policji

Mężczyzna podejrzewany o napad na aptekę, do którego doszło 24 czerwca został zatrzymany przez policjantów z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw. Do ujęcia Grzegorza P. doszło na warszawskim Żoliborzu. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 12 lat więzienia.

Przypomnijmy. Do brutalnego napadu doszło wczesnym rankiem 24 czerwca w momencie, kiedy do apteki były dostarczane leki. Napastnik, podczas szamotaniny z osobą przywożącą leki, postrzelił ją w rękę. Na szczęście obrażenia okazały się niegroźne.

Szczegółowe informacje o sprawcy napadu na aptekę, do którego doszło na warszawskim Ursynowie pozwoliły policjantom na ustalenie podejrzanego o dokonanie tego czynu. 33-letni Grzegorz P. został zatrzymany w mieszkaniu na warszawskim Żoliborzu. W akcji zatrzymania mężczyzny uczestniczyli policjanci z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP wspierani przez funkcjonariuszy z wydziału realizacyjnego. W mieszkaniu, które wynajmował, policjanci zastali jeszcze jedną osobę, która może mieć związek z innymi przestępstwami.

Jak ustalili policjanci, pieniądze zrabowane podczas napadu mężczyzna wydał. Funkcjonariusze ustalili też miejsce, gdzie zatrzymany ukrył broń, którą zranił konwojenta firmy, dostarczającego leki do apteki. Broń została zabezpieczona i przekazana do badań w policyjnym laboratorium.

Policjanci sprawdzają, czy mężczyzna mógł mieć związek z innymi napadami, do jakich wcześniej dochodziło w Warszawie. Podczas przesłuchania w prokuraturze 33-latek przyznał się do dokonania napadu, złożył też obszerne wyjaśnienia.

Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

a