sobota, maj 18, 2024
Follow Us
piątek, 04 lipiec 2014 12:02

Tymczasowy areszt za rozbój

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Policjanci operacyjni z komisariatu w Wawrze ustalili, kim są osoby podejrzewane o dokonanie rozboju. Ofiarą padł kurier, który dostarczał przesyłki, został zaatakowany, pobity i okradziony z gotówki w kwocie 6700 złotych.

Jeden z napastników, 28-letni Tomasz T. został już zatrzymany, usłyszał zarzut, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Najprawdopodobniej podejrzany i jego dwaj wspólnicy odpowiedzą za jeszcze kilka innych podobnych czynów.

Policjanci z komisariatu w Wawrze otrzymali informację o rozboju. Pokrzywdzonym był kurier. Z jego relacji wynikało, że zaatakowało go dwóch mężczyzn, jeden z nich posługiwał się przedmiotem przypominającym krótką broń palną. Napastnicy przewrócili go na ziemię, pobili i ukradli saszetkę z gotówką w kwocie 6700 złotych. Jedyną wskazówką, która mogłaby pomóc w ujęciu sprawców był samochód, którym odjechali i który pokrzywdzony i świadek ogólnie opisali.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z komisariatu przy ulicy Mrówczej. Przeprowadzili liczne ustalenia, czynności operacyjne, sprawdzenia i dzięki temu wpadli na trop sprawców. W dalszej kolejności zaplanowali zatrzymania. Jako pierwszy w ręce funkcjonariuszy wpadł 28-letni Tomasz T.

Zatrzymany usłyszał zarzut dokonania rozboju, a w sądzie podjęto decyzję o zastosowaniu tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego.

Zatrzymanie kolejnych mężczyzn jest już tylko kwestią czasu. Policjanci ustalili również, że najprawdopodobniej mężczyźni ci dokonali większej liczby podobnych przestępstw. Aktualnie funkcjonariusze weryfikują wszystkie informacje.

a