wtorek, lipiec 23, 2024
Follow Us
wtorek, 01 lipiec 2014 11:13

Ośmiu pracowników usłyszało 18 zarzutów

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ośmiu pracowników usłyszało 18 zarzutów fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą bielańskiej komendy przedstawili zarzuty ośmiu mężczyznom, którzy w jednym z zakładów pracy, w celu wyłudzenia dotacji do urlopów wypoczynkowych, przedkładali swojemu pracodawcy podrobione dokumenty mające świadczyć o ich rzekomych kosztach z tytułu uczestniczenia w zorganizowanych wyjazdach turystycznych.

Pracownicy narazili pracodawcę na straty sięgające 33 000 złotych. Teraz grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Bielańscy policjanci nad ta sprawą pracowali dwa lata. Wówczas uzyskali informacje o oszustwach, jakich dopuścili się pracownicy jednej z warszawskich firm. W wyniku prowadzenia intensywnych czynności operacyjnych policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą bielańskiej komendy ustalili, że ośmiu pracowników wyłudziło od swojego pracodawcy pieniądze za rzekome koszty, jakie ponieśli podczas kolonii i urlopów wypoczynkowych. Pracownicy od 2010 roku przedkładali do Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych dofinansowania do kolonii i wczasów, jako autentyczne, podrobione dokumenty w postaci faktur VAT. W ten sposób wykazywali, że ponieśli rzekome koszty w zorganizowanych wyjazdach turystycznych. W ten sposób narazili pracodawcę na straty sięgajace 33 000 złotych

Zarzuty w tej sprawie usłyszało ośmiu pracowników firmy. 35-letni Grzegorz J., 35-letni Marcin W., 38-letni Mariusz S., 46-letni Maciej P. i 35-letni Piotr N. usłyszeli zarzuty za oszustwo i fałszowanie dokumentów. 35-letni Sebastian H., 42-letni Zbigniew T. oraz 26-letni Józef K. odpowiedzą za oszustwo i używanie dokumentów poświadczających nieprawdę. W sumie mężczyźni usłyszeli 18 zarzutów. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

a