sobota, maj 18, 2024
Follow Us
czwartek, 26 czerwiec 2014 15:22

Tanie zabawki

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Tanie zabawki fot. Komenda Stołeczna Policji

Zabawki z podrobionymi znakami towarowymi oferował do sprzedaży 48-letni obywatel Chin w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją zabezpieczyli towar o szacunkowej wartości rynkowej blisko 8 tysięcy złotych, który okazał się podrobiony i bezprawnie opatrzony zastrzeżonymi znakami towarowymi. Czyn ten zagrożony jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się przestępstwami gospodarczymi przeprowadzili kontrolę stoisk w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. Uwagę policjantów zwróciły przede wszystkim artykuły ze znakami towarowymi znanych firm. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że artykuły sprzedawane przez obywatela Chin mają zastrzeżone znaki towarowe. Oferowane do sprzedaży lalki, długopisy oraz piłki opatrzone były zastrzeżonymi znakami towarowymi, a nie miały nic wspólnego z oryginałami.

Policjanci zabezpieczyli towar o szacunkowej wartości rynkowej blisko 8000 złotych. Zabezpieczony towar nie trafi do klientów, a jego właściciel poniesie odpowiedzialność za popełnione przestępstwo. Zgodnie z artykułem 305 ustawy o prawie własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat.

a