sobota, maj 18, 2024
Follow Us
wtorek, 24 czerwiec 2014 14:01

Stalker zatrzymany

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Stalker zatrzymany fot. Komenda Stołeczna Policji

Zarzut stalkingu usłyszał w mokotowskiej komendzie Piotr B. Z ustaleń, jakie posiadali policjanci wynikało, że mężczyzna od lutego uporczywie nękał byłą dziewczynę, wysyłał jej liczne sms-y, nachodził w miejscu pracy i miejscu zamieszkania oraz groził jej.

28-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy zwalczających przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia.

W połowie czerwca do mokotowskiej komendy zgłosiła się młoda kobieta nękana telefonami i licznymi smsa-ami przez byłego chłopaka. Taka sytuacja miała miejsce od lutego, a z przekazanych informacji wynikało również, że mężczyzna nachodził ją w domu, miejscu pracy oraz groził jej.

Ponieważ 28-latek ukrywał się, poszukiwaniami podejrzewanego zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu. Funkcjonariusze dzięki zdobytym informacjom zatrzymali go i przewieźli do komendy.

Dochodzeniowcy po zebraniu materiału dowodowego, przedstawili Piotrowi B. zarzut stalkingu. Za uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej, jeżeli wzbudza to u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, grozi kara do 3 lat więzienia.

a