sobota, maj 18, 2024
Follow Us
środa, 11 czerwiec 2014 13:21

Porzucił trzyletnie dziecko

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Porzucił trzyletnie dziecko fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z komisariatu w Józefowie zatrzymali 43- letniego mężczyznę, który dzisiejszej nocy porzucił swoje trzyletnie dziecko, oddając je przypadkowej osobie, która wyszła nocą z psem na spacer.

Tuż przed północą oficer dyżurny z komisariatu w Józefowie otrzymał alarmującą informację od młodej kobiety, która twierdziła, że przechodzący obok niej mężczyzna postawił przy niej trzyletnie dziecko, po czym szybko się oddalił.

Natychmiast we wskazane miejsce udali się policjanci, patrolujący nocą ulice Józefowa. Na miejscu ustalili, że młoda kobieta wyszła ze swojego domu na krótki spacer z psem. W pewnym momencie podszedł do niej nieznany jej człowiek i pozostawił przy niej małe dziecko, po czym błyskawicznie się oddalił.

Funkcjonariusze pilnie wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, które zabrało dziecko na obserwację do jednego z otwockich szpitali.

Jeszcze tej samej nocy mundurowi z komisariatu w Józefowie dzięki informacjom przekazanym od świadka zdarzenia, zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o porzucenie dziecka. Okazał się nim 43- latek, który decyzją oficera dyżurnego został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. O sprawie natychmiast powiadomiono prokuratora, a sprawa trafiła do sądu rodzinnego w Otwocku.

Policjanci wykonali wszystkie możliwe w tym czasie czynności mające na celu odnalezienie rodziny lub osób najbliższych dla dziecka, niestety z zebranych informacji wynika, że takich osób do tej chwili nie odnaleziono. Natomiast ustalono, że matka dziecka najprawdopodobniej od kilku miesięcy przebywa w Pakistanie.

Policjanci zapewnili małemu dziecku opiekę w Domu Małego Dziecka.

Przypominamy, że opisane zdarzenie kwalifikuje się jako narażenie dziecka na niebezpieczeństwo i wyczerpuje znamiona artykułu 160§1 kodeksu karnego, zagrożone jest ono karą pozbawienia wolności do lat 3.

a