wtorek, listopad 28, 2023
Follow Us

Rakowiecka 37 - "Widzenie na Rakowieckiej" z Andrzejem Stryjewskim

wtorek, 10 czerwiec 2014 11:52

Narkotyki warte 11 mln zł

Napisane przez policja.pl / KWP w Lublinie / mw
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Narkotyki warte 11 mln zł fot. policja.pl

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie przy wsparciu funkcjonariuszy z Poznania zlikwidowali nielegalną produkcję marihuany na wielką skalę. W opuszczonych pomieszczeniach po byłym schronie w Poznaniu zabezpieczono ponad 3 tys. sadzonek, prawie 160 kg suszu konopi, 120 gram kokainy oraz broń i amunicję. Podczas realizacji zatrzymano 48-letniego mieszkańca Poznania. Został już tymczasowo aresztowany.

To już kolejna realizacja w tej sprawie. Do pierwszego zatrzymania doszło 20 maja 2014 roku w Lublinie. Wtedy policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zatrzymali 37-letniego mieszkańca Lublina, który posiadał w samochodzie prawie 2, 5 kg marihuany. Wcześniej mężczyzna odbywał karę pozbawienia wolności za pobicie i kradzież.

Realizacja ta to kolejny efekt prowadzonego śledztwa przez Wydział V Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie ustalili, że narkotyki mogą pochodzić z Poznania. Nad ranem, wspomagani przez funkcjonariuszy z Poznania (policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową i Antyterrorystów), weszli do pomieszczeń po byłym schronie w centrum miasta. Pod pozorem prowadzenia innej działalności hodowano tam konopie indyjskie.

Skala produkcji marihuany była zaskoczeniem dla samych policjantów. Na różnym etapie hodowli zabezpieczono 3414 sadzonek. Pomieszczenia posiadały profesjonalne oświetlenie, wentylację, nawilżenie itp. Policjanci zabezpieczyli 60 kg marihuany gotowej do dalszej dystrybucji i 100 kg suszu do dalszej obróbki, także 120 gramów heroiny, broń palną i amunicję.

Same czynności związane z zabezpieczeniem procesowym zabronionych przedmiotów i oględzin miejsca zdarzenia trwały cztery dni. Zabezpieczono różnego rodzaju sprzęt specjalistyczny służący do uprawy konopi indyjskich. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków sięga 11 milionów złotych.

Do sprawy na miejscu został zatrzymany 48-letni mieszkaniec Poznania. Maciej S. będzie odpowiadał za posiadanie narkotyków w znacznej ilości. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 15. Został już tymczasowo aresztowany.

a