środa, maj 22, 2024
Follow Us
piątek, 06 czerwiec 2014 12:04

Zlikwidowana plantacja marihuany

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zlikwidowana plantacja marihuany fot. Komenda Stołeczna Policji

Grodziscy kryminalni odnaleźli i zlikwidowali plantację marihuany w Milanówku. W budynku gospodarczym policjanci zabezpieczyli prawie tysiąc sadzonek konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu oraz torbę z gotowym narkotykiem, a także zaawansowaną linię produkcyjną do uprawy.

Łącznie zostało zabezpieczonych ponad 41 kilogramów masy roślinnej. W budynku funkcjonariusze zatrzymali również 50–letniego mężczyznę, który pracował właśnie przy plantacji. Obywatel Wietnamu został aresztowany na 3 miesiące. Funkcjonariusze planują kolejne zatrzymania w tej sprawie.

Podczas działań na rzecz zwalczania przestępczości narkotykowej w powiecie, grodziscy kryminalni wpadli na trop miejsca, w którym mogła być hodowana marihuana. Policjanci natychmiast pojechali sprawdzić wytypowaną posesję w Milanówku. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który w jednym z pomieszczeń budynku gospodarczego pracował właśnie przy uprawie roślin konopi. 50–latek trafił do celi grodziskiej komendy.

Podczas przeszukania całego budynku policjanci odkryli w 6 specjalnie przystosowanych pomieszczeniach plantację z prawie 1000 krzaków konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu. Pomieszczenia były wyposażone między innymi w zaawansowany system naświetlania i wentylacji. Dodatkowo w innej części budynku funkcjonariusze odnaleźli również torbę z 350 gramami gotowej marihuany oraz opakowania z różnymi produktami wspomagającymi uprawę. Cała linia produkcyjna i ponad 41 kilogramów masy roślinnej zostały zabezpieczone.

Zatrzymany przez policjantów obywatel Wietnamu usłyszał zarzuty wytwarzania znacznej ilości środków odurzających, posiadania przyrządów do ich wytwarzania oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratury i zdecydował o aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące. Grodziscy funkcjonariusze nadal prowadzą działania w tej sprawie i planują zatrzymania kolejnych osób, biorących udział w tym przestępczym procederze.

a