wtorek, maj 17, 2022
Follow Us
środa, 04 czerwiec 2014 12:53

Policjanci zabezpieczyli leki z pseudoefedryną

Napisane przez Newseria
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Policjanci zabezpieczyli leki z pseudoefedryną fot. Komenda Stołeczna Policji

Prawie 170 tysięcy sztuk tabletek, które w swoim składzie zawierały pseudoefedrynę zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Sprowadzone z zagranicy medykamenty najprawdopodobniej miały trafić również za granicę. Zarzuty nielegalnego obrotu lekami przedstawiono trzem obywatelom Bułgarii. Może im grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w Komendzie Stołecznej wraz z kolegami z wydziału do walki z przestępczością narkotykową oraz funkcjonariuszami służby celnej zatrzymali trzech obywateli Bułgarii, którzy nielegalnie handlowali produktami leczniczymi, wykorzystywanymi do produkcji narkotyków.

W wynajmowanym przez nich domu w Raszynie policjanci zabezpieczyli prawie 170 tysięcy leków, które w swoim składzie zawierały, m.in. pseudoefedrynę. Tabletki pochodziły z zagranicy i również miały trafić za granice naszego kraju. Ich wartość oszacowano na kwotę ponad 240 tysięcy złotych.

Jak ustalili policjanci, mężczyźni w wieku 22, 40 i 42 lat mogli od początku swej działalności mogli wprowadzić do nielegalnego obrotu około 3 miliony sztuk tabletek.

W stosunku do zatrzymanych prokurator zastosował policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe po 10 tysięcy złotych.

Zgodnie z ustawą prawo farmaceutyczne za wprowadzenie do obrotu produktu leczniczego bez wymaganego zezwolenia grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

a