wtorek, czerwiec 18, 2024
Follow Us
środa, 21 maj 2014 13:30

Policjanci uratowali tonącego mężczyznę

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Policjanci uratowali tonącego mężczyznę fot. Komenda Stołeczna Policji

Gdy tylko usłyszeli wołanie o pomoc, nie zastanawiając się nad niebezpieczeństwem ruszyli w toń rzeki aby ratować cudze życie. Po przepłynięciu kilkudziesięciu metrów zauważyli głowę tonącego mężczyzny. Gdy tylko policjanci wyciągnęli go z wody na miejscu pojawiła się też karetka, którą przewieziono 46 latka do szpitala. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Młodzi policjanci z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, (gdzie przebywają na kursie podstawowym) zostali przewiezieni na wały wiślane, gdzie mieli pełnić służbę. Gdy tylko przyjechali w swój rejon służbowy ok. godz. 17.30 usłyszeli wołanie o pomoc dochodzące od strony rwącej rzeki. Nie widząc osoby, która wzywała pomocy trzej młodzi funkcjonariusze błyskawicznie się rozebrali i rzucili w rwący nurt Wisły. Po przepłynięciu kilkudziesięciu metrów zauważyli tonącego mężczyznę. W tym czasie podpłynął też do nich kajakarz, który rzucił im kapok, dzięki któremu łatwiej było holować tonącego. Na miejsce przyjechała też załoga z Komisariatu przy ul. Umińskiego i jeden z funkcjonariuszy również rzucił się w wir rzeki chcąc pomóc kolegom.

Wszyscy ratownicy powoli doholowali tonącego do brzegu, gdzie po chwili przyjechała karetka pogotowia. Przetransportowano mężczyznę do szpitala, jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Dzięki bohaterskiej postawie post. Łukasza Krzykowskiego, post. Michała Kostucha, post. Rafała Grabowskiego i asp. Kazimierza Markowskiego, tonący mężczyzna został uratowany.

a