wtorek, maj 17, 2022
Follow Us
wtorek, 20 maj 2014 12:09

Rozwikłano sprawę brutalnych rozbojów

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Rozwikłano sprawę brutalnych rozbojów fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z Ochoty zakończyli trwające od ponad roku śledztwo, dotyczące napadów na starsze kobiety. W wyniku zdarzeń trzy z nich zmarły. Funkcjonariusze zatrzymali 45-letniego Cezarego K. i jego 39-letnią żonę. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące 12 rozbojów. Obojgu grozić może kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Od sierpnia 2012 roku policjanci z Ochoty prowadzili postępowanie dotyczące czterech napadów na starsze kobiety, które miały miejsce na terenie dzielnicy. Z ustaleń policjantów zwalczających przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu wynikało, że sprawcy obserwowali starsze kobiety w sklepach, a gdy widzieli, że mają one na sobie cenne przedmioty, szli za nimi. W momencie, gdy wytypowana osoba weszła do klatki schodowej bloku, była atakowana przez mężczyznę. Jego łupem padała głównie biżuteria. Sprawca był bardzo brutalny, uderzał kobiety w tył głowy. Wszystkie pokrzywdzone, które były w wieku od 70 do 90 lat, trafiały do szpitali. Jedna z napadniętych kobiet zmarła w wyniku doznanych obrażeń.

Zatrzymanie sprawców tych przestępstw stało się priorytetem dla policji. Komendant Rejonowy Policji Warszawa III do rozwikłania sprawy powołał specjalną grupę funkcjonariuszy. W trakcie prowadzonych działań, dzielnicowi zatrzymali 45-letniego Cezarego K. i jego 39-letnią żonę. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności za oszustwo. Był również w przeszłości karany i odbywał karę pozbawienia wolności za rozboje.

Dzięki żmudnej i skrupulatnej pracy policjanci ustalili, że zatrzymani mogą mieć związek z ośmioma rozbojami dokonanymi na terenie Śródmieścia i Mokotowa. Ofiarami również padały starsze kobiety, z których dwie zmarły.

W kwietniu tego roku policjanci zakończyli czynności w śledztwie, a prokurator skierował do sądu akta z wnioskiem o objecie aktem oskarżenia Cezarego K. i jego żonę. Zarzuca się im dokonanie w przeciągu niespełna sześciu miesięcy 12 rozbojów na starszych kobietach. Teraz grozić im może za to do 12 lat pozbawienia wolności.

a