czwartek, kwiecień 18, 2024
Follow Us
poniedziałek, 19 maj 2014 15:19

Zabezpieczone papierosy z kontrabandy

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zabezpieczone papierosy z kontrabandy fot. Komenda Stołeczna Policji

Ponad czternaście i pół tysiąca paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy oraz dwie osoby zatrzymane w tej sprawie to wynik pracy kryminalnych z Targówka. W garażu należącym do jednego z mężczyzn funkcjonariusze ujawnili ukryte paczki papierosów w papierowych workach i pojeździe.

Nielegalne papierosy zostały zabezpieczone, podejrzani usłyszeli zarzuty paserstwa celnego. W trakcie przesłuchania podejrzani przyznali się i poddali dobrowolnie karze.

Działania kryminalnych z Targówka doprowadziły do zabezpieczenia ponad 14.500 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Policjanci zatrzymali w tej sprawie dwie osoby, Karola M. i Kamila S. W pomieszczeniu garażowym, policjanci ujawnili paczki papierosów ukryte w kartonach oraz w pojeździe. Z ustaleń policjantów wynika, że takie działanie mogło uszczuplić Skarb Państwa na łączną kwotę ponad 288.000 złotych.

Karol M. (60 l.) i Kamil S. (35 l.) zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. W komisariacie na Targówku podejrzani usłyszeli zarzuty paserstwa celnego. Obaj przyznali się do zarzucanego czynu i poddali się dobrowolnie karze.

a