środa, maj 22, 2024
Follow Us
poniedziałek, 28 kwiecień 2014 15:52

Wpadli w kradzionych samochodach

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wpadli w kradzionych samochodach fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową rozpracowywali grupę przestępczą, która zajmowała się kradzieżą samochodów i paserstwem. Stołeczni funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn jadących w kradzionych samochodach.

Toyota corolla i peugeot partner zostały skradzione podczas dwóch ostatnich nocy w Otwocku i Ursynowie. „Fusol" wpadł w ręce policjantów podczas prowadzonych działań, jego kompan „Tusiek" próbował ratować się ucieczką. Nic mu to nie pomogło i wszystko wskazuje na to, że najprawdopodobniej obaj będą odpowiadać za kradzież z włamaniem do toyoty oraz paserstwo peugeota. Sprawa jest rozwojowa i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową ustalili miejsce, gdzie mogą przebywać poszukiwane samochody. Peugeot partner został skradziony w Otwocku w nocy z 23/24 kwietnia br. Dzisiejszej nocy sprawcy włamali się i skradli toyotę corollę z terenu Ursynowa. Stołeczni policjanci ustalili miejsce, gdzie mogą przebywać poszukiwane auta.

Dzisiejsza akcja rozpoczęła się rano w Sulejówku. Stołeczni policjanci przeprowadzili działania blokadowe, w wyniku których został zatrzymany kierowca peugeota – Artur F. (41 lat) ps. „Fusol". Auto zostało odzyskane i niebawem wróci do właściciela.

Kilka kilometrów dalej w Wesołej, kryminalni próbowali zatrzymać kierowcę toyoty. Ten nie zatrzymał się i zaczął uciekać w kierunku Sulejówka. Mężczyzna za wszelką cenę próbował uniknąć spotkania z policjantami. Pędził nie zwracając uwagi, że może wyrządzić komuś krzywdę. Pościg zakończył się w Sulejówku, gdy w pewnym momencie toyota uderzyła w nieoznakowany radiowóz, a następnie w betonowy słup. Corolla została uszkodzona na tyle, że kierowca nie mógł dalej nią uciekać, więc zaczął biec. Po chwili Artur H. (44 l.) ps. „Tusiek", był już zatrzymany. Wówczas się okazało, że podczas wypadku został ranny i potrzebuje pomocy lekarskiej.

Jak wstępnie ustalili policjanci obaj zatrzymani mogą odpowiadać za kradzież z włamaniem toyoty corolli oraz paserkę peugeota partnera. Grozić im może kara pozbawienia wolności do 10 lat.

a