czwartek, kwiecień 18, 2024
Follow Us
wtorek, 22 kwiecień 2014 12:42

Wpadli dwaj podejrzani o włamania

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wpadli dwaj podejrzani o włamania fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z Piaseczna zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dwanaście kradzieży z włamaniem. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że łupem 25-letniego Daniela K. i 18-letniego Piotra K., padały butle z gazem. Dodatkowo przy 18-latku policjanci ujawnili amfetaminę. Mężczyźni już usłyszeli 12 zarzutów kradzieży z włamaniem, grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa swój początek miała w lutym bieżącego roku. Wtedy to, miały miejsce pierwsze kradzieże z włamaniem do boksów z butlami gazowymi. Policjanci podczas oględzin bardzo dokładnie zabezpieczyli pozostawiane ślady.
Funkcjonariusze wyjaśniając okoliczności sprawy, typowali osoby mogące mieć związek z tymi kradzieżami. Po wykonaniu szeregu czynności policjanci zebrali materiał dowodowy. Kilka dni temu w miejscowości Piskórka zatrzymali 25-letniego Daniela K. oraz 18-letniego Piotra K., podejrzewanych o kradzieże butli.

Podczas czynności w daewoo, którym poruszali się mężczyźni funkcjonariusze zabezpieczyli nożyce, a w miejscu ich zamieszkania ujawnili 6 butli gazowych skradzionych w nocy 18 kwietnia br. na terenie gminy Góra Kalwaria. Ponadto w trakcie przeszukania u 18-latka policjanci ujawnili woreczek foliowy z białym proszkiem. Po sprawdzeniu okazało się, że jest to działka amfetaminy.

Mężczyźni usłyszeli 12 zarzutów za kradzież z włamaniem, jeden zarzut za kradzież i dodatkowo 18-latek usłyszał zarzut za posiadanie środków odurzających. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratury mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem.

a