piątek, sierpień 12, 2022
Follow Us
piątek, 18 kwiecień 2014 11:23

Odpowie za handel "podróbkami"

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Odpowie za handel "podróbkami" fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KSP podczas kontroli centrum handlowego zabezpieczyli towar jednej z firm. Oferowano tam do sprzedaży odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek.

Zatrzymano też 28 letnią kobietę wprowadzającą do obrotu te przedmioty. Szacunkowa wartość zabezpieczonego mienia to ok. 623 tys. złotych. Za wprowadzanie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi nawet do 5 lat więzienia.

Stołeczni policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej kontrolowali centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Sprawdzali, czy oferowany przez sprzedających towar udostępniany jest klientom zgodnie z prawem. FUnkcjonariusze nie musieli długo czekać na efekty swojej pracy. Ich uwagę zwrócił kontener magazynowy jednej z firm. Wewnątrz magazynu zatrzymano 28 letnią kobietę, a także zabezpieczono 1421 szt. kosmetyków, i wód toaletowych oraz 3484 szt. odzieży, galanterii i obuwia o łacznej szcunkowej wartości ok. 623 tysięcy złotych.

Zabezpieczone przedmioty mają nielegalnie naniesione zastrzezone znaki towarowe znanych światowych marek. Zatrzymana 28 latka odpowie za wprowadzanie do obrotu zabezpieczonego towaru za co grozi do 5 lat więzienia.

a