wtorek, czerwiec 18, 2024
Follow Us
poniedziałek, 14 kwiecień 2014 14:34

Podejrzany o gwałt zatrzymany

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Podejrzany o gwałt zatrzymany fot. Komenda Stołeczna Policji

26-letni obywatel Tanzanii został zatrzymany przez policjantów z Woli tuż po tym, jak przyjęli oni zawiadomienie od pokrzywdzonej kobiety o przestępstwie. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut za zgwałcenie. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Czyn ten zagrożony jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie Bemowa. Policjanci po otrzymaniu informacji o dokonanym zgwałceniu kobiety natychmiast przystąpili do ustalania okoliczności zdarzenia. Z relacji kobiety wynikało, że mężczyzna używając przemocy, dokonał jej zgwałcenia, po czym uciekł z mieszkania. Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie.

W ustaleniu miejsca pobytu i zatrzymaniu 26-latka pomogli policjanci z Komisariatu Policji Warszawa Targówek. W mieszkaniu mężczyzny policjanci zabezpieczyli środki odurzające w postaci marihuany. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy i przekazali sprawę do prokuratury. Mężczyzna usłyszał zarzuty za zgwałcenie i posiadanie środków odurzających. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Czyn ten zagrożony jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

a