czwartek, kwiecień 18, 2024
Follow Us
czwartek, 10 kwiecień 2014 14:54

Wpadł w trakcie zasadzki

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wpadł w trakcie zasadzki fot. Komenda Stołeczna Policji

W ręce kryminalnych z Białołęki wpadł mężczyzna podejrzany o wielokrotne oszustwa na szkodę firmy telekomunikacyjnej. 25-latek został zatrzymany podczas policyjnej zasadzki, kiedy odbierał kolejną przesyłkę od kuriera. Śledczy udowodnili Michałowi K. 24 oszustwa.

Mężczyzna za każdym razem podając nieprawdziwe dane osobowe zawierał umowy na świadczenie usług telekomunikacyjnych, wyłudzając przy tym telefony komórkowe, laptopy, tablety, które następnie sprzedawał. Łączna wartość strat wynikająca z przestępstw została oszacowana na kwotę ok. 60.000 złotych. Decyzją Prokuratora, 25-latek został objęty dozorem policyjnym.

Na trop oszusta wpadli kryminalni z komisariatu Policji na Białołęce. Kiedy policjanci dowiedzieli, że mężczyzna podejrzany o ten przestępczy proceder, ma odebrać od kuriera kolejną przesyłkę, zorganizowali zasadzkę. Około godziny 11, kiedy kurier dostarczył przesyłkę, którą odebrał podejrzewany mężczyzna, do akcji wkroczyli kryminalni. Michał Ł. został zatrzymany. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony. W trakcie przeszukania lokalu, który zajmował 25-latek, policjanci zabezpieczyli znaczną liczbą umów na świadczenie usług telekomunikacyjnych. Łączna wartość strat została oszacowana na kwotę ok. 60.000 złotych. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna działał od trzech lat. Za każdym razem podawał nieprawdziwe dane osobowe i zawierał umowy na świadczenie usług telekomunikacyjnych, wyłudzając przy tym telefony komórkowe, laptopy, tablety, które następnie sprzedawał. Z przestępczego procederu uczynił sobie źródło utrzymania.

Michał Ł. trafił do policyjnego aresztu. Śledczy zebrali materiał dowodowy. 25-latek usłyszał w komisariacie na Białołęce 24 zarzuty oszustwa. Podejrzany został doprowadzony do Prokuratury, gdzie przyznał się do wszystkich zarzucanych czynów i złożył wyjaśnienia. Decyzją Prokuratora, Michał Ł. został objęty dozorem policyjnym. Przestępstwo oszustwa zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

a