czwartek, lipiec 25, 2024
Follow Us
piątek, 04 kwiecień 2014 13:19

Działali wyjątkowo brutalnie

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Działali wyjątkowo brutalnie fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP rozbili zorganizowaną grupę przestępczą. Jej członkowie podejrzewani są o włamania, kradzieże i rozboje. Ich działania cechowała duża brutalność. Jedna z ofiar zmarła na skutek odniesionych obrażeń.

W akcji brali udział policjanci wydziału realizacyjnego KSP, komendy na Mokotowie, BOA KGP i SPAP KWP w Radomiu oraz funkcjonariusze ABW. Zatrzymano 13 osób. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw od czerwca ubiegłego roku pracowali nad sprawą brutalnego zabójstwa kobiety, do jakiego doszło na terenie powiatu otwockiego.

Sprawcy wtargnęli do jednego z mieszkań i dokonali rozboju na starszym małżeństwie. Przy pomocy plastikowej opaski, krawata i firanki związali domowników. Zażądali wydania kosztowności i pieniędzy. Kiedy kobieta odmówiła, została brutalnie pobita. Zmarła na skutek odniesionych obrażeń. Z domu przestępcy zabrali złotą biżuterię, pieniądze i broń palną. Pokrzywdzony mężczyzna z urazami głowy trafił do szpitala.

W nocy podczas działań zorganizowanych na terenie Mokotowa policyjni wywiadowcy zatrzymali trzech mężczyzn: 33-letniego Jarosława K., 23-letnego Bartosza B. i 21-letniego Marcina O., podejrzewanych o dokonanie zabójstwa, rozboju i kradzieży.

Tego samego dnia zatrzymano kolejne osoby. Według dotychczasowych ustaleń tworzyły one zorganizowaną grupę przestępczą. Działali przynajmniej od roku na terenie całej Warszawy, ale także Wołomina i Marek. Wobec swoich ofiar byli bardzo brutalni. Najprawdopodobniej na swoim koncie mają kilkadziesiąt przestępstw, w tym włamania, kradzieże i rozboje, z których uczynili sobie stałe źródło utrzymania.

20-letni Daniel G., 22-letni Sebastian W., 24-letni Krzysztof P. i Piotr D., 47-letni Krzysztof W., 27-letni Jacek T. i Karol S., 20-letnia Paulina W. i 42-letni Marek B. oraz 33-letni Jarosław K., 23-letni Bartosz B. i 21-letni Marcin O. trafili do policyjnego aresztu.

W wyniku realizacji sprawy policjanci zabezpieczyli środki odurzające oraz przedmioty pochodzące z kradzieży, w tym kolekcję obrazów i grafik o wartości około 100 tysięcy złotych, skradzionych w wyniku napadu rabunkowego na Pradze Południe.

a