wtorek, maj 28, 2024
Follow Us
środa, 02 kwiecień 2014 15:22

Narkotyki dla policjanta

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Narkotyki dla policjanta fot. Komenda Stołeczna Policji

Mam 3 gramy amfetaminy i chcę za nie 190 złotych", taką propozycję usłyszał policjant z wydziału do walki z przestępczością narkotykową od przypadkowego przechodnia. A wszystko zdarzyło się podczas wykonywania przez funkcjonariuszy czynności operacyjno-rozpoznawczych ukierunkowanych właśnie na zwalczanie przestępczości narkotykowej.

34-letni Mariusz S. dziś w prokuraturze dobrowolnie poddał się karze 2 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata i grzywnie w wysokości 1000 złotych.

Wczoraj w godzinach popołudniowych policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową przygotowali i przeprowadzili działania operacyjno-rozpoznawcze wokół jednego z bazarów. Posiadali informacje, że w tamtej właśnie okolicy może dochodzić do handlu środkami odurzającymi.

Funkcjonariusze podjęli obserwację. Dosłownie po kilku minutach do jednego z policjantów podszedł młody mężczyzna i powiedział: „Mam 3 gramy amfetaminy i chcę za nie 190 złotych". Reakcja funkcjonariusza była błyskawiczna, a zdziwienie 34-letniego Mariusza S. przeogromne. Absolutnie nie spodziewał się, że propozycję kupna narkotyków złożył policjantowi. Podczas przeszukania okazało się, że mężczyzna miał przy sobie dwa zawiniątka. W jednym było 1,2 grama marihuany, natomiast w drugim 0,6 grama amfetaminy.

34-latek trafił do policyjnej celi, narkotyki zostały zabezpieczone. Dziś w wydziale do walki z przestępczością narkotykową policjanci skompletują materiał dowodowy, po czym doprowadzą Mariusza S. do prokuratury z wnioskiem o wszczęcie śledztwa z uwagi na usiłowanie handlu narkotykami. Mężczyzna odpowie również za posiadanie środków odurzających. Podejrzany dobrowolnie poddał się karze 2 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata i grzywnie 1000 złotych.

a