poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
piątek, 21 marzec 2014 11:40

Odpowiedzą za narkotyki

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Odpowiedzą za narkotyki fot. Komenda Stołeczna Policji

Stołeczni policjanci z wydziału dw. z przestępczością narkotykową podczas kolejnej realizacji zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzewanych o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Były to kolejne zatrzymania w sprawie grupy handlującej narkotykami, której członkowie wprowadzili do obrotu co najmniej 30 kilogramów kokainy. Za te czyny grozi do 10 lat więzienia.

Stołeczni policjanci od kilku miesięcy rozpracowywali grupę przestępczą z okolic Warszawy. Postępowanie przygotowawcze prowadzili pod nadzorem prokuratury okręgowej w Siedlcach. Funkcjonariusze przygotowali realizację. Na posesje osób zamieszanych w proceder przestępczy wchodzili policjanci z wydziału dw. z przestępczością narkotykową wspólnie z wydziałem realizacji KSP, oraz funkcjonariuszami służby celnej. Zatrzymano 37-letniego Marcina M., 29-letniego Adriana S. i 39-letniego Piotra W. podejrzanych o rozprowadzanie środków odurzających.

Podczas przeszukań w mieszkaniach zatrzymanych policjanci z wydziału dw. z przestępczością narkotykową zabezpieczyli niewielką ilość narkotyków oraz pieniądze w kwocie prawie 40 tysięcy złotych.

Trzech mężczyzn zatrzymanych do tej sprawy umieszczono w policyjnym areszcie. Po przesłuchaniach przedstawiono im zarzuty. Marcin M. i Piotr W. odpowiedzą za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków, natomiast Adrian S. usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Wobec Piotra W. sąd zdecydował o zastosowaniu dwumiesięcznego tymczasowego aresztu, dwaj pozostali zostali objęci policyjnym dozorem.

Łącznie w sprawie zatrzymano już 9 osób, którym przedstawiono zarzuty wprowadzenia do obrotu co najmniej 30 kilogramów kokainy. Na poczet sprawy zabezpieczono już 120 tys. zł oraz mienie o łącznej wartości ok. 150 tys. zł.

a