poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
środa, 12 marzec 2014 13:38

Odpowiedzą za włamanie sprzed 2 lat

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Grodziscy kryminalni ustalili i zatrzymali 33-latka i 29-latka. Mężczyźni są podejrzewani o dokonanie 2 lata temu kradzieży z włamaniem na terenie Podkowy Leśnej. W domu jednego z nich funkcjonariusze znaleźli skradzioną wtedy kurtkę. Jeszcze dziś Dawid G. i Waldemar D. usłyszą zarzuty. Popełnione przez nich przestępstwo zagrożone jest karą nawet 10 lat więzienia.

Sprawa miała swój początek latem 2012r. Wtedy to policjanci z Podkowy Leśnej zostali poinformowani o włamaniu do garażu na terenie miasta i kradzieży różnych przedmiotów, których wartość właściciel wycenił na 1500 złotych. Jak zawsze w takich sytuacjach, funkcjonariusze grodziskiej komendy natychmiast zaczęli szukać sprawcy i skradzionych rzeczy.

Na trop osoby podejrzewanej o dokonanie tego przestępstwa kilka dni temu wpadli kryminalni. Policjanci ustalili, że może mieć z tym związek 33-letni mieszkaniec sąsiedniego powiatu. Mężczyzna został zatrzymany. Podczas dalszych czynności funkcjonariusze ustalili także dane jego wspólnika. Jeszcze tego samego dnia 29-latek również trafił do policyjnej celi.

Mimo że od przestępstwa minęły już prawie 2 lata, policjanci dokładnie przeszukali miejsca zamieszkania obu mężczyzn. W domu 33-latka znaleźli skórzaną kurtkę, która była wymieniona przez pokrzywdzonego wśród skradzionych przedmiotów.

Dawid G. i Waldemar D. jeszcze dziś usłyszą zarzuty wspólnego dokonania kradzieży z włamaniem. Policjanci z Podkowy Leśnej sprawdzają jeszcze, czy zatrzymani nie mają na swoim koncie innych przestępstw.

a