niedziela, lipiec 21, 2024
Follow Us
poniedziałek, 10 marzec 2014 12:53

Fałszywy administrator zatrzymany

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Fałszywy administrator zatrzymany fot. Komenda Stołeczna Policji

Kolejna osoba podejrzana o kradzieże metodą „na administratora" trafiła w ręce mokotowskich policjantów. Funkcjonariusze przedstawili Januszowi S. zarzuty w czterech sprawach, gdzie łupem padły pieniądze i biżuteria o wartości blisko 50 tys. złotych.

Niewykluczone, że 48-latek, który był już karany za podobne przestępstwa, może mieć ich na swoim koncie znacznie więcej. Po raz kolejny przestrzegamy przed oszustami i złodziejami, którzy pod różnymi pretekstami wchodzą do mieszkań, a następnie okradają ich właścicieli. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Sprawcy przestępstw dokonywanych na osobach starszych działają w różnorodny sposób i za pomocą różnych metod, wykorzystując najczęściej ich zaufanie oraz "dobre serce". Bardzo często oszuści podając się za pracowników administracji pukają do drzwi pod pretekstem kontroli liczników wody, prądu, wypłaty świadczeń, itp. Kiedy są już w środku starają się odwrócić uwagę właścicieli, a następnie kradną pieniądze oraz wartościowe przedmioty.

Dzięki funkcjonariuszom zwalczającym przestępczość przeciwko mieniu kolejna osoba podejrzana o kradzieże na tzw. administratora trafiła do policyjnego aresztu. Mundurowi ustalili, że Janusz S. działał na terenie Mokotowa już od listopada, a jego łupem padły głównie pieniądze oraz biżuteria. Mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa. Wpadł na terenie Ursusa, a w miejscu jego zamieszkania stróże prawa zabezpieczyli biżuterię, pochodząca prawdopodobnie z kradzieży.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie 48-latkowi zarzutów w czterech takich sprawach, ale niewykluczone, że może on mieć na swoim koncie więcej kradzieży. Z informacji funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna nie działał sami i teraz poszukują jego wspólników. Pokrzywdzeni przez fałszywych administratorów to starsze osoby, które niejednokrotnie straciły dorobek całego swojego życia. Policjanci, którzy zajmują się sprawą będą ustalali również kolejne osoby, które mogły paść ich ofiarą.

Po raz kolejny apelujemy do Państwa o rozwagę. Pamiętajcie o ograniczonym zaufaniu do obcych. Nie wpuszczajcie ich do mieszkań, jeżeli nie znacie celu ich wizyty Jeżeli zjawił się u Was przedstawiciel jakiejkolwiek instytucji, bez otwierania drzwi sprawdźcie telefonicznie, czy był do Was kierowany. Każdy, kto zetknie się z opisanym sposobem działania przestępców powinien natychmiast skontaktować się z Komendą Rejonową Policji Warszawa II pod numerami telefonów 22 603-11-56 i 22 603-11-55 lub z najbliższą jednostką Policji pod numerem 997 lub 112. Do mieszkańców natomiast trafią ulotki ostrzegające przed fałszywymi administratorami.

a