sobota, maj 18, 2024
Follow Us
piątek, 07 marzec 2014 14:02

Tanie podróbki

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Tanie podróbki fot. Komenda Stołeczna Policji

Zabawki znanej firmy oferował na swoim stoisku 50-letni obywatel Chin w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją zabezpieczyli towar o wartości 10000 zł, który w całości okazał się podrobiony i bezprawnie opatrzony zastrzeżonymi znakami towarowymi. Czyn ten zagrożony jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się przestępstwami gospodarczymi i korupcją przeprowadzili kontrolę stoisk w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. Uwagę policjantów zwróciły przede wszystkim zabawki ze znakami towarowymi znanej firmy. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że zabawki sprzedawane przez obywatela Chin mają zastrzeżone znaki towarowe.

Policjanci zabezpieczyli towar o wartości 10000 złotych. Zabezpieczone zabawki nie trafią do klientów, a ich właściciel poniesie odpowiedzialność za popełnione przestępstwo. Zgodnie z artykułem 305 ustawy o prawie własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat.

a