niedziela, maj 22, 2022
Follow Us
piątek, 28 luty 2014 15:43

Pseudokibice z Łomianek zatrzymani

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pseudokibice z Łomianek zatrzymani fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci wydziału ds. zwalczania przestępczości pseudokibiców Komendy Stołecznej Policji zatrzymali 2 pseudokibiców podejrzewanych o udział w zbiegowisku. Wraz z innymi jego uczestnikami mężczyźni dopuścili się gwałtownego zamachu na osoby i mienie.

Przypomnijmy, 17 sierpnia 2013 r. pseudokibice jednej z warszawskich drużyn wtargnęli na boisko, przerywając rozgrywany mecz na stadionie klubu w Łomiankach. Wśród nich były również osoby, które zakłócały porządek i wobec nich podjęte zostały interwencje. Łącznie podczas zabezpieczenia policjanci zatrzymali trzynaście osób, w tym jedną osobę nieletnią. W chwili zatrzymania osoby te były nietrzeźwe. Miały od 1 do 2 promili alkoholu w organizmie.

Policjanci cały czas pracują nad ustaleniem osób, które podczas tego meczu naruszyły prawo. Na podstawie nowych informacji oraz typowań ustalili wizerunki kolejnych 15 mężczyzn, które w porozumieniu z Prokuraturą Rejonową Warszawa-Żoliborz są opublikowane na stronie internetowej KSP.

Wczoraj policjanci zapukali do mieszkań w Warszawie i Żyrardowie, gdzie przebywali pseudokibice. Obaj nie kryli zaskoczenia. Zatrzymanym mężczyznom zarzuca się czynny udział w zbiegowisku i stosowanie przemocy w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego do zaniechania prawnej czynności służbowej.

Obaj trafili już do prokuratury, która w obu przypadkach zastosowała policyjny dozór.

a